пр-т Голосіївський 17

+38 (050) 282 01 25

вул. Златоустівська 55

+38 (050) 282 01 25

Салон дверей БЕРЕЖА

Як підібрати кольорову гамму інтер'єру

Правильно продумана кольорова гамма – запорука комфорту і затишку в приміщенні. При виборі основної палітри важливо оцінити поєднання відтінків, продумати стилістику, визначити гармонійність кожного елемента.

Правила підбору кольору: відштовхуємося від стилю

Обраний напрямок оформлення безпосередньо асоціюється з окремими провідними відтінками. Ключові характеристики гамм:

  • Прованс, вінтаж, Шеббі-шик, французький – світла пастель, без яскравих акцентів. Допускається поєднання ніжного рожевого, блакитного, зеленого.
  • Класика, арт-деко, модерн – висока контрастність, комбінація холодної світлої і насиченої палітри .
  • Скандинавський – натуральні текстури, яскраві, але стримані акценти, баланс.
  • Лофт, англійська – приглушені важкі тони.
  • Кантрі, еко, контемпорарі – природні та природні текстури дерева, каменю, листя.
  • Ретро, ​​поп-арт, бохо, кітч – виразна, насичена гамма з контрастними акцентами.

При виборі меблів, дверних полотен і декоративних елементів необхідно грамотно поєднувати максимум 3-4 тони в одній кімнаті.

Індивідуальні пристрасті і настрій

Кольори і обсяг приміщення безпосередньо впливають на самопочуття і відчуття людини. Наприклад, якщо ви любите червоний або фіолетовий, то не варто використовувати їх для фарбування стін. Ви досить швидко втомитеся, а обстановка почне «тиснути», через що буде псуватися настрій, самопочуття. У такому випадку для обробки стін краще використовувати нейтральні тони. Виразні акценти можуть простежуватися в декоративних елементах, наприклад, на килимі, подушках, рамках для фото і т.д.

Підбирати колірні композиції під призначення приміщення –грамотне рішення. Психологи стверджують, що забарвлення викликає характерні емоції. Для спальні і вітальні підійде холодна, стримана палітра, а для кухні – тепла, яка інтуїтивно викликає апетит.

Як вибрати основу?

міжкімнатні двері в інтер'єрі

Основу колористики задають такі великі і просторові об'єкти в будинку, як: стіни, підлога, стеля, великі  меблі. Необов'язково використовувати лише фіксований тон. Краще на практиці застосовувати кілька близьких відтінків, світліші або темніші обраного.

У більшості випадків підлога, меблі, коричневі і білі двері імітують фактуру дерева. Їх палітра створює основний колір, на який варто орієнтуватися. Ваш улюблений тон може стати яскравим акцентом в квартирі. Для цього достатньо ввести його в якості декоративних елементів.

Створюючи дизайн, важливо дотримуватися гармонії. Для цього скористайтеся колірними схемами або порадами кваліфікованих фахівців. Сміливі експерименти допустимі тільки під контролем фахівців.

Сила композицій: що про них треба знати

За допомогою такого колірного інструменту можна візуально скорегувати простір – зменшити або розширити його. Світлі або білі стіни збільшують площу, роблячи її вільнішою. Додаткова альтернатива для такої моделі – двері-невидимки. Прихований короб «не викрадає» простір і не вибивається із загальної гами.

Забарвлення стін також допомагає правильно розподілити світло в кімнаті, зробити стелі вище. Намагайтеся використовувати різноманітні варіанти коригування, не втрачаючи при цьому індивідуальності.

Основні засоби відтінків категорії: правила поєднання

Концепцій підбору кольорової гами кілька. Розглянемо ключові, на яких ґрунтується побудова будь-якого дизайн-проекту.

Монохромна палітра

Передбачає використання декількох відтінків одного кольору. Це може бути кавовий, бежевий і слонова кістка. Вони сприймаються спокійно і привносять гармонію. Мінімальна контрастність – альтернатива для всіх кімнат, незалежно від їх призначення .

Намагайтеся не розбавляти забарвлення великими візерунками в обмеженій площі. Це ще більше зменшить простір, створивши дисбаланс. В просторових кімнатах можна сміливо експериментувати і не боятися втрати гармонії.

Чорно-біле

Це ахроматичні поєднання, які позбавлені яскравих нот. Їх особливістю є універсальність. Представлені варіанти популярні в сучасному оформленні, так як вони просто поєднуються з класичними і мінімалістичним об'єктами в інтер'єрі. При цьому їх легко можна доповнити оригінальними втулками.

Контрастна

У ній краще помітні, глибокі і насичені тони, які потрібно вміти комбінувати. Щоб не зіткнутися з серйозним дисонансом, краще проводити такі експерименти під наглядом фахівців.

При виборі дверних конструкцій намагайтеся уникати складного поєднання і кольорових переходів. У сучасних тенденціях простежуються нотки мінімалізму, що візуально не перенавантажує і не ускладнює інтер'єр.

Залишилися питання?
Залиште свої контактні дані і ми передзвонимо вам

Пошук товару

за назвою або кодом товару