пр-т Голосіївський 17

+38 (050) 282 01 25

вул. Златоустівська 55

+38 (050) 282 01 25

Види і особливості шпону

Двері — один з найважливіших елементів в інтер'єрі. Вони потрібні не тільки для прикраси, а й для поділу кімнат, забезпечення затишку. Існує багато дверних класифікацій. За призначенням розрізняють вхідні і міжкімнатні. За матеріалами виготовлення — дерев'яні, шпоновані, пластикові, металеві, скляні, комбіновані. Якщо з іншими матеріалами все зрозуміло вже з назви, то про шпон краще поговорити докладніше.

Що таке шпон?

Це тонкий зріз деревини, що зберігає її малюнок і структуру. Спеціальним надміцним розчином його наклеюють на МДФ, ДСП або дерево  дешевшої породи, створюючи таким чином візуальний ефект виробу з натурального дерева.

 Види шпону

Розрізняють лущений, струганий і пилений шпон.

  • Перший отримують на спеціальному верстаті, методом лущення дерева. Собівартість такого шпону невисока, проте і зовнішній вигляд невибагливий, тому його часто фарбують.
  • Другий отримують методом стругання брусків. Найчастіше з берези, клена, дуба, груші, а також з цінних порід.
  • Третій отримують шляхом розпилу. Такий спосіб — найдорожчий, більше половини матеріалу перетворюється в тирсу.

За текстурою деревини шпон буває радіальний (малюнок річних шарів у вигляді паралельних ліній); напіврадіального (паралельні лінії займають більше половини площини); тангенціальний (незграбний малюнок); тангенціально-торцевий (малюнок з замкнутих кривих ліній).

 Види шпону для дверей

Для дверей найчастіше використовують кваліфікацію шпону за матеріалом виготовлення.

  • Натуральний являє собою тонкий зріз деревини. У ньому завжди зберігається унікальний малюнок дерева, з якого він був виготовлений.
  • Файн-лайн шпон виготовляється з недорогої деревини. Потім за допомогою фарбування йому додають схожість з дорожчими породами.
  • Мультишпон — теж, що і файн-лайн, тільки з геометричними візерунками замість імітації.
  • Екошпон — рукотворний матеріал, в складі якого присутні полімери і дерев'яніні волокна. Дуже довговічний, стійкий до пошкоджень, вологості і перепадів температури.

 Переваги дверей зі шпону:

  1. Екологічність.
  2. Візуальна і тактильна схожість з дверима з цільної деревини.
  3. Доступна ціна.
  4. Порівняно мала вага конструкції.
  5. Міцність, надійність і довговічність.
  6. Можливість ремонту та реставрації.

Недоліки шпонованих дверей:

  1. Як і двері з цільної деревини, вони чутливі до підвищеної вологості.
  2. Їх не можна використовувати в неопалюваних приміщеннях.

 З чого складаються шпоновані двері?

Основа для шпонованих дверей виготовляється з недорогого дерева, найчастіше з сосни. Це може бути цілісний шматок або склеєні деталі. Готові двері відправляють під прес, потім наклеюють шпон і покривають лаком.

Шпоновані двері здебільшого порожні. З дерева там тільки рама, усередині — подоба бджолиних сот з картону, все це з двох сторін накривають листами МДФ, на яке наклеюють шпон і покривають лаком.

До речі, дуже важливо, яким способом клеїли шпон — гарячим або холодним. Надійні виробники з хорошою репутацією обирають холодний спосіб. Він екологічний і не шкодить здоров'ю людини. При гарячому способі використовується клей з формальдегідами, які потім ще довго можуть виділятися в навколишнє середовище, що зовсім не корисно для мешканців будинку. Зате собівартість у таких дверей виходить нижча, чим і користуються недобросовісні виробники, реалізовуючи товар під виглядом «акцій» та « вигідних пропозицій».

Компанія «Бережа» співпрацює тільки з надійними виробниками  України та Європи. Купуючи шпоновані двері у нас, ви можете бути впевнені у їх якості і довго будете насолоджуватися їх прекрасним зовнішнім виглядом.

Залишилися питання?
Залиште свої контактні дані і ми передзвонимо вам

Пошук товару

за назвою або кодом товару