пр-т Голосіївський 17

+38 (050) 282 01 25

вул. Златоустівська 55

+38 (050) 282 01 25

Особливості та переваги дерев'яних вікон в квартирі

Хоча наука стрімко крокує вперед, мало не кожен день винаходять нові матеріали, дерево, як і тисячу років тому, залишається лідером серед матеріалів для віконних рам. А як же пластик? — Запитаєте ви. Полівінілхлорид є чудовою альтернативою деревині, але все ж їй поступається. У чому саме — розповімо в цій статті.

Особливості дерев'яних вікон

Ще якихось років тридцять тому типові дерев'яні вікна в квартирах багатьох наших співвітчизників не могли похвалитися ні естетикою, ні  теплоізоляцією, ні надійністю. Це були грубо витесані рами з безліччю сучків, шорсткою поверхнею і ''гучними'' стеклами. Такі вікна пропускали в квартиру всі протяги. Саме тому, коли на ринку масово став з'являтися пластик, він користувався такою неймовірною популярністю. Ще б — у вікнах не було щілин! 

Минув час, технології в нашій країні вийшли зовсім на інший рівень і сучасні дерев'яні вікна відрізняються від своїх попередників приблизно як люди XXI століття від неандертальців. Віконні блоки Зараз роблять з декількох дерев'яних пластин. Всі деталі проходять кілька етапів очищення від смол і сучків. Вони ретельно прогрунтовуються і покриваються спеціальними лаками і маслами — все це забезпечує надійний захист від дощу і палючого сонця.

Переваги дерев'яних вікон:

  • Екологічність. Дерев'яні вікна не виділяють шкідливих речовин, тому абсолютно безпечні для алергіків, маленьких дітей і домашніх тварин. Втім, світила сучасної науки запевняють нас у тому, що і сучасний пластик теж не виділяє токсинів. Однак, правда це чи проплачена маркетологами вигадка, покаже час. 
  • Вогнестійкість. У разі надзвичайної ситуації дерево горить значно повільніше. Пластик —швидше. Однак, як відомо, страшна не сама швидкість горіння, а те, що, плавлячи, ПВХ виділяє дуже небезпечну отруту.  
  • Краса. Безумовно, естетика теж є вагомим аргументом. Дерев'яні вікна ідеально впишуться в будь-який інтер'єр, в той час як пластикові будуть дисгармоніювати з класичними меблями. Багато власників квартир відзначають, що дерево — живе. Воно автоматично створює в приміщенні затишну атмосферу. Те саме відчуття дому, якого не вистачає багатьом сучасним студіям, укомплектованим штучними матеріалами.
  • Чистота. Пластик є статичним, тому збирає на себе значну частину пилу в кімнаті. Дерев'яні вікна рідше потребують прибирання. 
  • Теплоізоляція. Сучасні дерев'яні вікна (не плутайте їх з радянськими, які стояли в будинках наших бабусь) добре зберігають в кімнаті прохолоду влітку і тепло взимку. Подібними характеристиками володіють добротні (і дорогі) пластикові вікна, з потовщеним профілем і посиленими системними ущільненнями. Бюджетні пластикові вікна в цій якості сильно програють.
  • Звукоізоляція. На відміну від вікон з ПВХ, які утримують переважно високі звукові частоти, дерев'яні утримують низькі не менш добре. А значить, вуличний шум не завадить вам висипатися. 
  • Стійкість до температурних перепадів. Дерев'яні вікна менше схильні до деформацій в несприятливих кліматичних умовах.
  • Надійність і довговічність. Дерев'яні вікна, в умовах гарного догляду, здатні служити десятиліттями. Втім, як і дорогий якісний пластик. 
  • Можливість ремонту і реконструкції. Ще однією важливою перевагою дерев'яних вікон є те, що вони підлягають ремонту. Подряпини, дрібні пошкодження легко усуваються за допомогою спеціальних засобів. У випадку з пластиком, доведеться міняти все вікно — або миритися з вадою.

Недоліки дерев'яних вікон

Єдиний, мабуть, недолік вікон з деревини — необхідність регулярного догляду. Періодично їх доведеться фарбувати або покривати лаком. Зате і сліди експлуатації, які неминуче виникають з часом, будуть приховані під шарами свіжої фарби. 

Як бачимо, вікна з дерева — це вибір сучасних людей, які цінують власне здоров'я, комфорт і піклуються про екологію.

Залишилися питання?
Залиште свої контактні дані і ми передзвонимо вам

Пошук товару

за назвою або кодом товару