пр-т Голосіївський 17

+38 (050) 282 01 25

вул. Златоустівська 55

+38 (050) 282 01 25

Салон дверей БЕРЕЖА

Розстановка меблів: принципи правильного оформлення інтер'єру

Створити комфортні умови в квартирі або будинку допоможуть предмети гарнітура. Продумуючи, які речі повинні бути в кімнаті, не варто забувати і про їхнє розташування. Правильна розстановка меблів є важливою деталлю дизайну приміщення. Якщо ви хочете ефективно використовувати наданий простір, потрібно заздалегідь спланувати, де і як поставити всі елементи оформлення.

3 основних принципи розміщення меблів

Розглядаючи всі можливі варіанти, слід враховувати не тільки функціональний розподіл на зони, але і правила композиції. Гармонії в інтер'єрі вдасться домогтися за рахунок розташування предметів відносно один одного. Для цього рекомендується слідувати головним тенденціям.

Симетричний спосіб

Така методика – найпростіша. Для цієї ідеї потрібно вибрати фокусну точку. Нею може стати картина, камін, диван, стіл та ін. По обидві сторони від цієї деталі встановлюють меблі з масиву або будь-якого іншого матеріалу. В цьому випадку вам не знадобляться послуги дизайнера, все можна реалізувати своїми силами.

Щоб злегка розбавити симетрію, внесіть деякі зміни. Пам'ятайте, права частина не обов'язково повинна повністю відповідати лівій. Допускається «гра» з матеріалами, формою виробів, кольором.

розстановка меблів правила

Асиметричний принцип

Цей стиль акцентує увагу на зоровій вазі. Меблі фокусуються навколо якогось елемента, наприклад, вікна. Але тут необхідно пам'ятати не тільки про розмір, а й про те, як предмет орієнтований в просторі. Іноді, щоб зменшити візуальну вагу дивана або столу, потрібно лише повернути їх по діагоналі.

  • Зверніть увагу на форму, колір, фактуру. Приклад: в вітальні зробили вибір на користь крісла нестандартного забарвлення або форми, тоді стіна повинна бути нейтрального відтінку, а кавовий столик – простої форми.

Перевага: незалежність від планування, поєднання речей, приблизно рівних за «вагою» (Які насправді такими не є).

Щоб оформити приміщення в такому вигляді, рекомендується звернутися за допомогою до фахівців.

Кругове правило

Меблі розташовуються на однаковій відстані від обраної фокусної точки: люстри над столом, орнаментом у центрі килима. Як правило, головними компонентами виступають стіл і світильник. Визначте фокус в декорі і спробуйте за допомогою предметів створити закінчене коло.

Всі ці варіанти допустимо використовувати і в класичних і в сучасних стилях оформлення. Розміщення може включати відразу кілька принципів.

Спальні з масиву: дбаємо про комфорт сну

До цієї кімнати варто підходити з особливою увагою. Для комфортного відпочинку потрібна м'яка постіль, приглушене освітлення. Ліжко для спальні – важливий момент, на якому робиться наголос при облаштуванні.

  • Не рекомендується ставити ліжко напроти дзеркала або дверей.
  • Встановлюйте меблі узголів'ям до стіни. Сплячий за рахунок такої розстановки буде відчувати себе захищенішим.
  • Двоспальне ліжко розташовується так, щоб був прохід по обидва боки. При інших варіантах –можна ставити в кут для ергономіки в спальні.

При розміщенні меблів потрібно знайти місце для шафи. Вона встановлюється там, де при відкриванні його дверей природного світла буде достатньо для перегляду всього внутрішнього простору. Дерев'яні шафи в спальню не ставляться близько до вікна. В іншому випадку ви зіткнетеся з незручним відкриванням фрамуги і меншою кількістю денного освітлення.

Геометрія кухні

Якщо у вас маленька площа, при розстановці скористайтеся принципом трикутника:

розстановка меблів правила

  • Мийка і плита встановлюються на незначній відстані біля стіни.
  • Навпроти них – холодильник.
  • За підсумком отримуємо подобу рівнобедреного трикутника. Таке розміщення дозволить вільно пересуватися по кухні і відчувати себе комфортно під час готування.

Скласти план і заздалегідь визначитися з розмірами і вибором кольорів меблів допоможуть спеціальні програми. З огляду на всі правила, вдасться красиво і гармонійно облаштувати свою квартиру і створити унікальний інтер'єр.

Залишилися питання?
Залиште свої контактні дані і ми передзвонимо вам

Пошук товару

за назвою або кодом товару