пр-т Голосіївський 17

+38 (050) 282 01 25

вул. Златоустівська 55

+38 (050) 282 01 25

Салон дверей БЕРЕЖА

Лиштва та добори: що це, навіщо потрібно і як вибирати

Аби вхід в ваш будинок або квартиру виглядав солідно і респектабельно, одними дверима не обійтися. Для цієї мети знадобляться лиштви, а, можливо, і добори. У чому їхня відмінність і що вибрати — поговоримо в нашій статті.

Лиштви – це декоративні планки, які закривають щілину між дверима і стіною. Виготовляються, як правило, з того ж матеріалу, що і двері з дерева, шпону, пластику, ламінату, металу. Бувають і більш складні декоративні конструкції — з каменю або керамічної плитки.

Види наличників

 • За формою зрізу лиштви бувають плоскі, округлені і фігурні.
 • За методом установки — зовнішні (кріпляться зовні дверного коробу) і внутрішні, відповідно, всередині. Оскільки другі широкому колу людей не видно, їх виготовляють без вишукувань, на цій статті витрат можна заощадити. Зате перші можуть стати справжньою окрасою ваших дверей.
 • За внутрішньою будовою лиштви бувають прості і з кабель-каналами. Другі будуть краще для кімнат, в які потрібно протягнути телефонний або інший кабель. 

Добори — це декоративні планки, що закривають дверні укоси. Часто буває, особливо в старих будинках, що стіна ширше, ніж дверна коробка. Раніше цю ділянка штукатурили або закривали шпалерами, в наш час існує варіант естетичніше — замовити дверні добори. 

Справа в тому, що добірні дошки виглядають як продовження дверної коробки. Тому для ідеального зовнішнього вигляду дверей добори краще замовити разом з лиштвами і самими дверима. У такого способу не буде візуальної відмінності в тональності фарбування або структурі матеріалу. 

Переваги доборів:

 • Естетика. Добре підібрані добори виглядають дорожче і солідніше, ніж штукатурка або шпалери.
 • Зручність. Закріпити добори в дверну коробку нескладно і не займе багато часу. 
 • Довговічність. Добори збільшують термін використання самих дверей, оскільки при їх установці не використовуються рідини, агресивні хімічні речовини, які можуть її зіпсувати. 

добори дверні

Види доборів

 • звичайні;
 • звичайні з крайкуванням торців;
 • телескопічні.

Звичайні добори в лексиконі майстрів —це, як правило, планка з МДФ або ламінату. Іноді її виготовляють з крайкування торців, іноді без. Перший варіант кращий, з ним будуть приховані всі похибки установки. Крім того, облицювальна кромка служить додатковим захистом від вологи.

Телескопічний добір влаштований складніше, ніж звичайний. Завдяки спеціальним пазам, він кріпиться без спеціальних інструментів і цвяхів.

Як не помилитися, обираючи добори?

Головне — правильно зробити виміри. Добір по висоті повинен відповідати висоті дверної коробки. Загальна ж ширина добору і коробки повинна бути ідентичною товщині стіни.

Безумовно, простіше і краще, якщо всі ці виміри зробить досвідчений майстер, адже найменша невідповідність загрожує потім великими клопотами.

Добори для міжкімнатних дверей

Ширина стандартних дверних коробок — сім з половиною сантиметрів. Стіни ж між кімнатами в різних будинках різні. Їх товщина коливається від восьми сантиметрів до сорока. Тому і добори, і лиштви будуть не зайвими.

Добори з шириною до двадцяти сантиметрів вважаються стандартними. В отворах з товстими стінами, а також для арок знадобляться добори з розширювачами, виготовлені за індивідуальними вимірами. 

Багатий досвід, новітнє обладнання та майстерність наших співробітників гарантують:

 • ідеальну відповідність кольору всієї конструкції,
 • вигідну ціну, адже кількість відходів у нас мінімізовано,
 • високу оперативність монтажу,
 • гідну якість всіх робіт,
 • приємне і ввічливе спілкування.

Звертайтеся до нас особисто, по телефону або на сайті і разом ми створимо Ваші ідеальні двері!

Залишилися питання?
Залиште свої контактні дані і ми передзвонимо вам

Пошук товару

за назвою або кодом товару