пр-т Голосіївський 17

+38 (050) 282 01 25

вул. Златоустівська 55

+38 (050) 282 01 25

Салон дверей БЕРЕЖА

Кухня в стилі "лофт" - мікс сучасності і старовини

Словом «loft» англомовні називають мансарду або дах. Саме ці приміщення стали масово використовуватися в якості житла в 40-х роках XX століття в стрімко розвивається Нью-Йорку. Це було зручно і економно, оскільки ціни на землю, а значить, і житло постійно росли .

З тих пір переваги індустріального стилю оцінили люди в усьому світі. Найбільш, мабуть, найяскравішим його прикладом є всім відомі бари та коворкінги, облаштовані в покинутих будівлях заводів і фабрик.

Шанувальників у цього стилю дуже багато, особливо серед молоді. Простора квартира в новобудові або стара дідусева хрущовка виглядають сучасно і незвично, якщо їх оформити в стилі «лофт». Найчастіше в цьому стилі оформляють кухню.

Переваги стилю «лофт»:

  • Економічність. Не потрібно витрачатися на те, щоб заховати в стінах комунікації. Іржаві труби, старий котел і витяжка відмінно поєднуються з ультрасучасними дерев'яними меблями, скляним столом і кам'яним підвіконням. А якщо при цьому знести зі стін штукатурку, оголивши цегляну кладку, не знадобиться купувати плитку або інший облицювальний матеріал. 
  • Вільний дизайн. Оформляючи кімнату в цьому стилі, не обов'язково слідувати традиційним правилам. Розставляти предмети і техніку можна в будь-якому порядку. Наприклад, барну стійку можна поставити біля вікна, а плиту встановити в центрі кімнати;.

Недоліки індустріального стилю:

Що стосується «мінусів», то вони стосуються більше випадків використання промислових будівель, ніж звичайних міських квартир. Так, у будівлі колишнього заводу може бути погана екологія. Якщо виробництво було пов'язане з шкідливими випарами і відходами, цілком можливо, що залишки цих речовин залишилися і на стінах. Навряд чи вони зможуть завдати істотної шкоди здоров'ю, але і корисними теж не будуть.

Також, приміщення в стилі «лофт»,як правило, характеризується високими стелями і великими вікнами. Це означає, що обігріти його взимку буде досить проблемно.

кухня лофт

Особливості кухні в стилі “лофт”:

Якщо ви вирішили облаштувати кухню в стилі «лофт», потрібно пам'ятати про декілька обов'язкових правил.

По-перше, приміщення має бути просторим, а вікна — великими. Якщо квартира малогабаритна, доведеться перепланувати її в студію. На стінах не повинно бути декоративного оздоблення — виключно нага цегла. На підлозі — паркетна дошка. Оскільки цей стиль контрастний, техніка повинна бути найсучасніша, зі сталі та скла. Також вітається вінтажний декор. 

Приміщення краще розділити на дві зони: готування та прийняття їжі. Розставляючи предмети побуту, важливо не перестаратися з покупкою аксесуарів. Важливою ознакою цього стилю є легкість і відкритий простір.

В обробці стін можна не обмежувати творчі пориви. Можна залишити цегляну кладку або зробити благороднішу імітацію. Другий за популярністю варіант — бетонні стіни, одна з яких забарвлена ​​в яскравий колір. У виборі кольору варто користуватися двома простими правилами: якщо кімната маленька, краще будуть світлі тони, які візуально додають простору. Якщо велика — контрастні темні. Що стосується сталі, відмінно буде виглядати дерев'яний або його якісна імітація. Колір — будь-який, від білого чорного або темно-червоного.

Що стосується стелі, цей стиль любить сірий бетон, а також грубі дерев'яні балки. В крайньому випадку можна не акцентувати на ньому увагу і зробити традиційний білий.

Штори в стилі «лофт» не вітаються, виняток — жалюзі. Стіл для кухні в стилі «лофт» повинен бути масивним і дерев'яним або зі скляною кришкою. Скатертини, рюшечки, оборки — все це не підходить. Пам'ятаємо, нам потрібно досягти максимально брутального урбаністичного ефекту.

Меблі та аксесуари для кухні в стилі «лофт»

Для виготовлення меблів використовують дерево, скло, метал. Фасади — обов'язково з масиву або шпон. Дуже органічно виглядають вироби з  дуба. Ці матеріали найбільш підходять стилю. Стіл для кухні також повинен бути з масиву, можна зі скляною кришкою, яка додасть інтер'єру легкості.

Стільці — звичайно з масиву. Грубі геометричні форми і м'які текстильні подушки додадуть інтер'єру затишку і харизми.

До речі, інтер'єр кухні передбачає одноярусні шафи. Щоб площа не пустувала даремно, її можна зайняти гарними дерев'яними полицями, на яких можна розставити дрібну техніку, гарний посуд та інший декор.

До речі, на прикрасах в цьому стилі можна непогано заощадити. Такий стиль дуже любить вінтаж. Тому старий глиняний і мідний посуд, закопчена  лампа, ковані свічники, дерев'яне начиння — все це можна знайти у бабусі на горищі або купити за копійки на блошиному ринку. Старі предмети мають особливу енергетику. Вони здатні створити неповторну атмосферу затишку, підкреслити неординарність смаку господарів і допоможуть створити кухню вашої мрії.

Залишилися питання?
Залиште свої контактні дані і ми передзвонимо вам

Пошук товару

за назвою або кодом товару