пр-т Голосіївський 17

+38 (050) 282 01 25

вул. Златоустівська 55

+38 (050) 282 01 25

Салон дверей БЕРЕЖА

Фурнітура для міжкімнатних дверей як вибрати

Є просте правило: дешева ручка на бюджетній двері зменшує її вартість втричі. І навпаки: якщо на недороге полотно поставити якісну ручку, виріб виглядає солідно. Тонкі і кострубаті петлі, виготовлені з невідомого сплаву десь в підпільному цеху, стануть троянським конем, який рано чи пізно прослужить погану службу. Втім, швидше рано. Неправильно обрані петлі призводять до порушення звукової та теплової ізоляцій, двері на них швидко провисають, полотно отримує різні механічні пошкодження.

Як же правильно вибрати фурнітуру? Щоб якісну і не за всі гроші світу? Розглянемо кілька рекомендацій.

Петлі

Залежно від матеріалу двері і від сторони відкривання розрізняють види петель:

  • Метелики. Прикручуються саморізами. Зазвичай використовуються на тимчасових дверях, які мають малу вагу. Коштують дешево, але й служать недовго. Після монтажу замінити їх на петлі іншого типу не можна, оскільки збільшується зазор між полотном і коробкою (впливає тільки на зовнішній вигляд).
  • Приховані. Тренд нашого часу. Справжня знахідка для любителів мінімалізму, а також тих,
    кого дратують зайві “залізяки”. Як зрозуміло з назви, таких петель не видно, оскільки вони ховаються всередину дверного полотна. Недоліком таких петель є те, що кут розорювання двері обмежується лиштвою, навстіж її не відкриєш. Досить трудомісткою є й установка таких дверей.
  • Універсальні. Звичайні петлі, які встановлюються на переважну більшість дверей в усьому світі.

Досвідчені слюсарі рекомендують перевіряти петлі перед покупкою. Необхідно розкрити петлю і спробувати її розгойдати. В якісному виробі люфт буде не більше міліметра. Обов'язково звертайте увагу на метал, з якого вони зроблені. Зазвичай це сталь, латунь або сплав. Найкраще зарекомендували себе латунні — вони прослужать дійсно довго. Поступаються їм за характеристиками й сталеві, оскільки кріплення в них менше надійне і дає відчутний люфт. Красиво виглядають петлі зі сплавів, вони бувають різних кольорів і відтінків. Однак, не все те золото, що блищить: за якістю вони також поступаються латунним.

Ручки

Це перше, на що ми дивимося, заходячи в будинок. Ручка повинна бути зручною, надійною і функціональною. Вони також бувають різних видів.

  •  Стаціонарні. У них всього одна функція: потягнув — і двері відчинилися. Бувають різних форм і розмірів.
  •  Натискні. Бувають круглої і довгастої форм.
  • Поворотні (кноби). Як зрозуміло з назви, відкриваються не натисканням, а поворотом ручки.
  • Для розсувних дверей. Це скоби на дверному полотні, за допомогою яких двері зсуваються вправо або вліво.

Ручки роблять із самих різних матеріалів. Колись забезпечені люди воліли бронзу і слонову кістку. Зараз в основному використовуються металеві:, сталь, алюміній, а в особливо дорогих варіантах — з латуні. Також бувають дерев'яні, скляні, пластикові ручки.

Замки

Напевно, найважливіша частина дверей. Не тільки вхідних, але й міжкімнатних теж. Їх завдання — захистити ваш особистий простір, а також бути зручними і функціональними. Найпоширеніші види замків:

Врізний

Звичайний замок з ключем, як на вхідних дверях.

Магнітний

Суперсучасний, зручний замок. Характерна риса — дуже тихий. Часто встановлюється в дверях з прихованими петлями.

Шпінгалет

Це аж ніяк не пережиток радянського минулого! Сучасний варіант практично невидимий, оскільки встановлюється в торці полотна і фіксує неактивну стулку двустворної двері. Великий плюс: дуже простий механізм, який практично ніколи не заклинює.

Накладний

Кріпиться з одного боку двері. Використовується частіше в гаражах і підсобних приміщеннях.

Всі ми знаємо, як дорого в наш час обходиться ремонт. Є чимало способів знизити витрати. Однак в цьому переліку є графа, економити на якій категорично не рекомендується. Йдеться про фурнітуру. Дешеві механізми швидко виходять з ладу. Нам же потрібно, щоб двері прослужила довго, захищала від шуму і не випускала тепло назовні.

Залишилися питання?
Залиште свої контактні дані і ми передзвонимо вам

Пошук товару

за назвою або кодом товару