пр-т Голосіївський 17

+38 (050) 282 01 25

вул. Златоустівська 55

+38 (050) 282 01 25

Салон дверей БЕРЕЖА

Запотівання пластикових вікон: причини і методи боротьби

Чому запотівають пластикові вікна? Це одна з проблем, з якою стикаються власники металопластикових конструкцій. Найчастіше це можна помітити вранці, в проміжку від 8 до 10 години. Також таку ситуацію можна спостерігати вдень і ввечері. При цьому сусідні вікна можуть залишатися сухими.

ПВХ вироби в будинку або квартирі покриваються конденсатом. Потіння спостерігається в напрямку вгору. При цьому по краях може накопичуватися незначна кількість вологи. Непоодинокі й випадки, коли волога переходить на підвіконня. Боротися з цією проблемою необхідно комплексно, інакше є ризик виникнення грибка і цвілі в отворі.

Запотівають пластикові вікна: чому це погано?

Поява вологості говорить про порушення мікроклімату в склопакеті. До чого призводить представлений фактор:

 • Утворення і розмноження грибків, цвілі і інших патогенних бактерій.
 • Погана вентиляція приміщення і зростання вуглекислого газу в повітрі.
 • Підвищення вогкості, що може негативно відбитися на самопочутті проживаючих в кімнаті.

Для ефективної боротьби необхідно усунути причини, які спровокували цей процес. Чому віконна поверхня може покриватися вологою:

 1. Встановлено однокамерний склопакет. Під час вибору конструкції враховуйте фактор того, що ймовірність виникнення конденсату в такому випадку в кілька разів вище.
 2. Перекриття батареї підвіконням. Якщо цей конструктивний елемент її перекриває, то в кімнаті спостерігається порушення циркуляції тепла. Відповідно, вікно не підігрівається так, як це необхідно.
 3. Погана вентиляція. Часто буває так, що старі решітки забиваються пилом і сміттям. Вологе повітря не виходить, а зосереджується в кімнаті.
 4. На підвіконні розташована велика кількість квітів. Вони накопичують вологу, яка в подальшому осідає на склопакеті.
 5. Ви забули перейти на зимовий режим.
 6. Приміщення недостатньо провітрюється.

Переходити до профілактичних заходів або вибирати метод усунення проблеми необхідно, відштовхуючись від ситуації. Для цього оцініть не тільки розташування, але й варіант експлуатації конструкції.

Що робити, якщо пітніють пластикові вікна?

Щоб виробити тактику усунення такого недоліку, необхідно визначити особливості і причину, яка викликала затримку вологи. Базові рекомендації, які допоможуть поліпшити ситуацію:

 • Вибирайте багатокамерні пластикові вікна. Бажано, щоб було встановлено енергозберігаюче скло.
 • Постарайтеся прибрати всі об'єкти, які б порушували циркуляцію повітря.

Як діяти в конкретних ситуаціях? Якщо у вас встановлено просте однокамерное вікно, яке вже пропустило велику кількість вологи, то його необхідно замінити. Зверніть увагу, що встановити потрібний новий пакет.

При перекритті батареї підвіконням слід прибрати його глибину або зовсім винести обігрівальний комплекс. Також можливе використання альтернативного опалювального джерела, потік повітря якого огортав би скло.

Позбавлятися від вогкості і конденсату через погану вентиляцію – легко. Для цього перевірте решітки, зніміть з них пил і бруд. Якщо ситуація не покращилася, то перевірте трубу. Це буде корисно не тільки для підтримки віконного мікроклімату, але й для поліпшення повітряної циркуляції в будинку.

Якщо причиною стали кімнатні квіти, то виберіть для них інше місце. Також намагайтеся регулярно провітрювати кімнати, особливо кухню, так як там постійно підвищена температура. Дотримуйтесь експлуатаційну інструкцію. Взимку обов'язково переходьте на новий режим, адже на літньому – теплоізоляція на порядок нижча. Також придивіться до конструкції на наявність механічних пошкоджень або неправильного монтажу. Останнє можна усунути тільки ремонтним способом.

шпоновані двері на замовлення

Профілактика запотівання

Пластикові вікна – це сучасна альтернатива дерев'яним конструкціям, яка допомагає зберегти тепло і скоротити витрати на опалення. Щоб уникнути неприємних експлуатаційних ситуацій, рекомендується дотримуватися наступного :

 • Дотримуйтесь технічного плану під час установки.
 • Організуйте нормальну циркуляцію тепла та прохолоди.
 • Намагайтеся не захаращувати підвіконня квітами та іншими сторонніми предметами, які можуть знизити прохідність потоку.

Конструктивні інновації, які пропонують компанії-виробники:

 • Припливні клапани. Встановлювати їх потрібно в рамі і на стулці. Це виключить необхідність відкривати вікно, так як буде підтримуватися вентиляція. Таким чином ви інтегруєте і внесете стандартне провітрювання в оселю.
 • Гріючі ПВХ-вікна. Представлені рішення – альтернатива для малогабаритних кімнат. Головне їх завдання – нівелювання температурної різниці всередині і зовні. Так буде легше підтримувати оптимальний мікроклімат, і ви зможете раціонально використовувати вільний простір.

Встановлення приточно-витяжної вентиляції – один з корисних підходів, які можуть допомогти виключити зайву вологу. У ній також присутня вбудована теплова рекуперація, яка відкриває наступні переваги: ​​усунення зайвого конденсату, фільтрація вхідних потоків, захист від протягів, мінімізація вуличного шуму.

Намагайтеся не перекривати радіатори шторами. Часто таке прагнення до краси в інтер'єрі призводить до поширення цвілі і розмноженню грибків. Коли потрібно починати профілактичні заходи? Щоб не допустити погіршення стану, слідкуйте за повітрям. Якщо ви помітили, що у віконній зоні температура значно нижча, то це говорить про суттєві порушення. Знімайте щільні штори, які виступають в ролі того, що блокує. Так ви зможете продовжити термін служби вікон, зберегти своє здоров'я і добре самопочуття.

Залишилися питання?
Залиште свої контактні дані і ми передзвонимо вам

Пошук товару

за назвою або кодом товару